top of page

Er kopi av testament gyldig?

Oppdatert: 3. mar. 2023

Som hovedregel er testament fortsatt gyldig selv om du bare finner kopien og ikke originalen. Dette er et problem som oppstår fra tid til annen så vi har en regel i arveloven § 64 hvor det står.


Hvis det kan sannsynliggjøres at testator har etterlatt seg et gyldig testament, men dette testamentet ikke er å finne etter testators død, skal det gjelde hvis innholdet kan bringes på det rene. Testamentet legges likevel ikke til grunn hvis det mest trolig er tilbakekalt.


Med andre ord så gjelder testamentet med mindre det er grunn til å tro at originalen er kalt tilbake eller at testamentet er ugyldig på annen måte.



Kommentarer


Har du et spørsmål?

CTA Bilde til artikler.png
Back to Top

BACK TO TOP

bottom of page