top of page

Angrerett ved kjøp i butikk?

Angreretten gjelder bare fjernsalg (f.eks. nettbestilling, dørsalg, eller telefonsalg) og ikke når du bestiller i butikk. Hvis salget har skjedd “utenfor fast salgsted”, så er det ingen avbestillingsgebyr så lenge du angrer innen 14 dager.


Angrerett gjelder ikke hvis du kjøper til en bedrift eller hvis selger er en privatperson. Den gjelder bare hvis du er en privatperson og det selges fra en bedrift.


Vi har ingen generell regel om angrerett hvis du handler i butikk. Et unntak er forbrukerkjøpsloven § 41, hvor det står at du likevel kan avbestille en vare som er kjøpt i butikk dersom du avbestiller før varen er levert. Til forskjell fra fjernsalg, så er ikke denne angre muligheten nødvendigvis gratis. Butikken kan kreve et avbestillingsgebyr eller erstatning for tapet de har på grunn av avbestillingen.



Comments


Har du et spørsmål?

CTA Bilde til artikler.png
Back to Top

BACK TO TOP

bottom of page